Alumni by Round

Future London Leaders Round 1: April – December 2010

Peter Alsop, LB Barnet

Tom Dewey, LB Waltham Forest

Charissa Fiander, RB Greenwich

Daniel Fordham, LB Tower Hamlets

Sam Friggens, LB Newham

Johanna Gibbons, Transport for London

Sakiba Gurda, LB Islington

Audrey Helps, LB Wandsworth

Tom King, Transport for London

Brodie McKean, LB Hackney

Elinor Savage, HCA

Abigail Stratford, LB Brent

Sharon Strutt, LB Enfield

Sarah Tulej, HCA

Nnenna Urum-Eke, LB Southwark

Julia Williams, LB Newham

Jed Young, LB Camden

 

Future London Leaders Round 2: September 2010 – June 2011

Dan Bridge, HCA

Shelley Browne , LB Waltham Forest

Jonathan Kay, LB Brent

Abdul Khan, LB Tower Hamlets

Jessie Lea, LB Southwark

Amena Matin, HCA

Paul McGarry, LB Merton

Eshwyn Prabhu, LB Islington

Gabriella Richard, Transport for London

Liz Willis, RB Greenwich

Richard Wilson, LB Camden

Joanne Woodward, LB Enfield

Jodie Yandall, LB Barnet

 

Future London Leaders Round 3: September 2011 – June 2012

Lee Campbell, Transport for London

Simon Cavanagh, Sanctuary Housing

Hannah Dalgleish, LB Hackney

Marianne Downey, LB Lambeth

Michelle Hegarty, Greater London Authority

Chloe Horner, LB Barnet

Alex Jackson, LB Ealing

Suzanne Johnson, LB Enfield

Valerie Mowah, LB Merton

Dhruv Sookhoo, Home Group

Louise Thayre, RB Greenwich

James Walsh, LB Tower Hamlets

Ciara Wheleham , LB Haringey

Finn Williams, LB Croydon

 

Future London Leaders Round 4: October 2012 – June 2013

Karen Barke, LB Hackney

Natalie Broughton, LB Enfield

Denise Brown, Home Group

Dr Judith Carlson, LB Redbridge

James Clark, GLA Housing & Land

Adam Driscoll, LB Barnet

Peter Elliott, GLA Housing & Land

Natalie  Gentry, LB Croydon

Holly Mann, Sanctuary Housing

Rachel McElhone, Transport for London

Marie Mignault, Genesis Housing Association

Nick O’Donnell, LB Ealing

Matthew Rees, LB Southwark

David Smith, LB Lambeth

 

Future London Leaders Round 5: January – June 2013

Philippa  Bloomfield, GLA Housing & Land

Amy Cook, GLA Planning

Ruth Cunningham, Transport for London

Sunny Desai, LB Hounslow

Damian Hemmings, LB Merton

Craig Horn, Peabody

Anthony Kelly, City of Westminster

Anne Malcolm, LB Hackney

Peter Moth, Transport for London

Michael Payton, GLA Housing & Land

Caroline Stowe, RB Greenwich

Suzannah Taylor, LB Hounslow

 

Leaders Plus Round 1: Sept 2013 – June 2014

Caroline Abomeli, A2Dominion

Peter Alsop, Re/LB Barnet

Philippa Bloomfield, Greater London Authority

Simon Cavanagh, Sanctuary Group

Adam Driscoll, Re/LB Barnet

Alex Jackson, LB Ealing

Tom King, Transport for London

Holly Mann, Sanctuary Housing

Sherine McFarlane, Genesis Housing Association

Tim Naylor, LB Croydon

Tristan  Samuels, City of Westminster

Nnenna Urum-Eke, LB Southwark

James Walsh, LB Tower Hamlets

 

Future London Leaders Round 6: Oct 2013 – March 2014

Gerry Ansell, LB Enfield

Zoe Collins, LB Hackney

Andrew Dorrian, Transport for London

Ross Gentry, LB Croydon

Rachael Hickman, Greater London Authority

Adam Hunt, LB Haringey

Kate Johnson, LB Southwark

Chris Keys, Home Group

Steve Leacock, Catalyst Housing

Gary Meeds, LB Lambeth

Karen Mercer, LB Barnet

Karen Montgomerie, LB Islington

Orla Murphy, LB Harrow

Ingrid Smith, LB Ealing

Jonathan Taylor, LB Tower Hamlets

Ross Whear, LB Redbridge

 

Future London Leaders Round 7: January – June 2014

Cathy Bacon, Peabody

Chatinder Bal, Thames Valley Housing Association

Anna Bolsin, LB Waltham Forest

Laura Edwards, LB Redbridge

Mark Frost, LB Hounslow

Polly Gardner, Catalyst Housing Association

Shelley Gould, Greater London Authority

Alexander Hearn, LB Brent

Archika Kumar, LB Hackney

Sarah Lovell, LB Haringey

Claragh Mulhern, City of Westminster

Claire O’Donovan, LB Merton

Anna Peploe, Catalyst Housing Association

Hermine  Sanson, Greater London Authority

Martin  Teodorczyk, Transport for London

Andrew Williams, RB Greenwich

 

Future London Leaders Round 8: September 2014 – March 2015

Paul Augarde, Poplar HARCA

Rachel Bagenal, LB Hackney

Polly Boardman, Genesis Housing Association

Helen Furnell, LB Croydon

Rachel George, LB Lewisham

Jonathan Gibb, LB Islington

Alexander Jeremy, LB Barking & Dagenham

Raj Kerai, LB Tower Hamlets

Victoria Lewis, LB Southwark

Simon Lord, LB Enfield

Sarah Lowes, LB Lambeth

Robbie McNaugher, LB Haringey

Joanne Mortensen, LB Ealing

Alexander O’Keeffe, Home Group

Joanne Revett, Sanctuary Housing

Olive Slattery, LB Harrow

 

Leaders Plus Round 2: September 2014 – July 2015

Abid Arai, LB Barnet

Matthew Bird, Peabody

Sally Blomfield, LB Sutton

Helen Elderfield, Wandle

Adam Hunt, LB Haringey

Kore Mason, GLA RE:NEW

Paul McGarry, LB Merton

Esaiyas Mollallegn, Thames Valley Housing

Dubravka Polic, LB Barking & Dagenham

Ian Rae, LB Hounslow

Pete Smith, LB Croydon

Jonathan Spearing, Poplar HARCA

Ross Whear, LB Lambeth

Dawn Wightman, A2 Dominion

Louise Wolsey, Westway Trust

 

Future London Leaders Round 9: January – June 2015

Lewis Aldous, LB Hounslow

Graham Clements, Greater London Authority

Paul Garrett, LB Merton

Serena Horgan, Catalyst Housing Association

Allan Jones, LB Redbridge

Mark Jones, Circle Housing

Tasvinder Kaur, RB Greenwich

Beth Kay, LB Haringey

Rizwan Khan, Notting Hill Housing

Rob Krzyszowski, RB Kensington & Chelsea

Jenny Murphy, Notting Hill Housing

Sam Neal, LB Waltham Forest

Will Noton, City of Westminster

Peter O’Brien, LB Haringey

Karen Paylor, Thames Valley Housing

Henry Smith, Town & Country Planning Association

 

Future London Leaders Round 10: April – Sept 2015

Matthew Buckham, Wandle

Caroline Cameron, Greater London Authority

Siobhan Delaney, RB Kingston

Esther Everett, London Legacy Development Corporation

Siobhan Hynes, LB Islington

Patrick Jones, LB Haringey

Kitty Mortimer, RB Kensington and Chelsea

Lisa O’Hagan, LB Hackney

Lovelace Poku, LB Enfield

Shelleyna Rahman, LB Barnet

Kerri Rogan, Transport for London

Helen Smith, LB Bexley

Kelly Sweeney, LB Sutton

Kate Williams, Hyde Housing

Clare Woodcock, Transport for London

 

Future London Leaders Round 11: Sept 2015 – March 2016

Shehzad Ahmed, LB Harrow

Rhona Brown, Greater London Authority

Simon Chambers, LB Southwark

Louise Caves, A2Dominion

Huw Jones, LB Lambeth

Sarah Jones, London Legacy Development Corporation

Andrew Munk, RB Hackney

Peter Quigley, Peabody

Russell Roberts, LB Ealing

Marcelle Smith, LB Lewisham

Tracey St. Hill, LB Tower Hamlets

Dan Taylor, LB Wandsworth

Jayne Tunstall, Hyde Group

 

Leaders Plus Round 3: September 2015 – July 2016

Ruth Angel, RB Kensington & Chelsea

Samuel Attafuah, Genesis Housing

Paul Augarde, Poplar HARCA

Tom Bridgman, LB Lambeth

Duncan Brown, LB Waltham Forest

Zoe Collins, LB Hackney

Steve Dennington, LB Croydon

Kate Greenaway, Peabody

Nicola Hughes, GLA Housing & Land (to New Zealand)

Kplom Lotsu, LB Lewisham

Alex O’Keeffe, Home Group

Dr Claudia Peñaranda, TfL

Naomi Pomfret, LB Lewisham

Jo Revett, LB Hackney (from Sanctuary)

Tim Rettler, GLA Regeneration

Richard Rollison, LB Hounslow

 

Future London Leaders Round 12: January – June 2016

Sigrid Blackman, LB Hounslow

Rachel Cockerill, LB Newham

Francesca Colloca, Poplar HARCA

Sally Corbin, Thames Valley Housing

Nasser Farooq, LB Tower Hamlets

Elizabeth Gardner, LB Redbridge

Kate Gibbs, LB Camden

Veenesha Kumar, LB Waltham Forest

Joe Marshall, Catalyst Housing

Julien Mas, TfL

Stuart Pearson, Circle Housing

Liz Skelland, LB Haringey

Scott Smith, Kent County Council

 

Future London Leaders Round 13: April – September 2016

Jacquie Agyemang-Johnson, Sanctuary Housing

Afraa Ali, LB Enfield

Max Anderson, LB Hackney

Adam Barnett, LB Islingtion

Hermione Brightwell, LB Sutton

Sarah Coutts, Greater London Authority

Daniel Davies, LB Southwark

Fortune Gumbo, LB Hackney

Kelly Harris, Notting Hill Housing Group

Bethan James, Greater London Authority

David Jowsey, Transport for London

Carolyn Roche, LB Brent

Will Steadman, London Legacy Development Corporation

Josephine Vos, Transport for London